Lysacup

Za 20 let jsme uběhli 382.161 km a nastoupali 44.800.085 metrů.

O nás
LC 2023!

14.9.2022 19:08

Je to tak, už je to za rohem! A tak se samozřejmě ptáte, jak a kdy to vypukne. Nebudeme vás dále napínat a aspoň o termíny se s vámi podělíme! A tady jsou :-)

6.11., 12.11., 20.11., 26.11., 4.12., 10.12., 17.12., 31.12.
7.1., 15.1., 21.1., 29.1., 4.2., 12.2., 18.2., 25.2.
 
Přihlašování na další ročník otevřeme koncem září. A začátkem října uvolníme i nějaké nové čípky, kdyby měl někdo zájem. Takže sledujte naše stránky a sociální sítě, včas vás budeme informovat!
Sláva vítězům, čest poraženým a díky Vám všem!

1.3.2022 10:14

To co se zdálo v Říjnu nemožné, jsme společně dotáhli do úspěšného konce. Děkujeme všem za důvěru, pomoc a spolupráci nejen v organizaci, ale především s udržitelností našeho zimního víkendového setkávání. Díky, že jste přišli na závěrečný ceremoniál, ať už převzít, předat cenu, zatleskat nejlepším nebo si jen tak zkřepčit... To vše nám dává novou energii pro přípravu dalšího ročníku. Mějte se krásně, dělejte si co chcete, ale nezapomeňte, že 6.Listopadu na Vás budeme zase čekat!

A teď pro pořádek! O tom že vítězem Lysacupu se stal Víťa Otevřel nemůže být pochyb... Stejně tak, že nejlepší ženou byla letos Denisa Krejčiříková! Ovšem to, že na třetím místě kategorie přátel z ciziny skončil Martin Hatňančík pravda úplně není... náš systém totiž nepočítal s tím, že v cizině sportují i Ženy! Takže se velmi omlouváme nejen Daniele Vorkové a dodatečně gratulujeme k třetím místu! 

informace ředitele

23.2.2022 21:12

Do naší emailové schránky přistál moc pěkný dopis od závodníka, který si je vědom své výkonnosti (podobně jako my víme o výkonnosti Ryszaka) a dobrovolně požádal o přesunutí do startovní vlny ELITE! Jeho duše by nebyla štastná, kdyby porazil někoho, kdo vyběhne dvě a půl minuty za ním. Je to moc pěkné gesto v duchu Fair Play, kterému v žádném případě nebudeme bránit! Kdyby se našel další zájemce o přesuntí, prosíme nechť neprodleně pošle oficiální žádost spolu s manipulačním poplatkem 50,- na sekretariát. A kdyby se našel někdo, kdo by chtěl přebít hlavní cenu v tombole (boty LaSportiva darované prodejnou HUDY FM)  taktéž mu nebudeme bránit. Vlastně budeme rádi, když darujete cokoliv...

Organizační oznámení

22.2.2022 18:52

Nebudeme Vás nadále napínat, ve věci startu závěrečné etapy jsme rozhodli, že proběhne klasicky u Rajské Boudy, ve třech výkonnostních vlnách a poběží se o dvojnásobné body! Ti nejsilnější tak budou muset smazat pětiminutové manko na první vlnu. Rozdělení skupin najdete ZDE. Prosím nenechávejte příjezd na poslední chvíli. Po půl desáte už bude parkoviště u Rajské obsazeno a podél cesty je přísný zákaz parkování. Využijte proto prosím i parkoviště přímo u Hospody pod Borovou, kde proběhne následné vyhlášení, dále parkoviště pod sjezdovkou SKI Malenovice, parkoviště Hotelu Bezruč, nebo parkoviště KAM. Úplně nejlepší ale bude, když zvolíte cestu autobusem! Po zdárném zdolání Lysé hory NAPOSLED! Budete mít čas na rekonvalescenci zrhuba do 15:00, kdy máme v plánu začít s druhou částí dne. Na slavnostní vyhlášení výsledků, předání pohárů, tombolu, raut, živou kapelu, kreativní tance a kdo ví co ještě... jsou zvány všechny dobré duše, kterým pohyb není lhostejný!!!

Jarní Javorník

19.2.2022 19:59

Počasí pod Frenštátskými můstky opět na jedničku! Slunce a vítr, tak jak jsme už ve zdejší lokalitě zvyklí. Intervalový start nahrával nekonečným spekulacím jak to asi bude vypadat nahoře v lese... vzít hroty? Hůlky? Nesmeky? K vidění byly snad všechny varianty, dokonce i silničky nebo co to dnes zvolila Barča Macurová... Každopádně tato etapa přinesla pěknou podívanou především na boj o vítězství! Rozestup mezi Martinem Helclem a Víťou Otevřelem zůstával snad celou trasu stejný, v závěrečném úsek však Víťa zapnul Turbo a dokázal pomyslný jazýček váhy obrátit na svou stranu! Zapsal tak již páté vítězství v tomto ročníku a získal slibný náskok před poslední, zrádnou, dvojnásobně bodovanou etapou. Bronzový stupínek dnes vybojoval slovenský borec Lukáš Martinka, ke stříbru mu scházela jedna vteřina! No a další vyhranou etapu v ženské kategorii dnes zapsala Daniela Vorková, i za jejim jménem hrdě vlaje slovenská vlajka!

Zbývá už jen týden do poslední etapy, místo startu vám ještě nezveřejníme, určitě to ale bude někde mezi Frýdlantem a Bezručem... Následná after party se vším všudy, jak jste byli zvyklí se uskuteční v Hospodě pod Borovou. Více informací zveřejníme v následujících dnech. Zůstaňte s námi!

časovka na Velký Javorník

16.2.2022 14:43

Je před námi předposlední etapa letošního ročníku. Lysé hoře dáme tentokrát pokoj a přesuneme se opět pod Frenštátské skokanské můstky. Trasu na Velký Javorník tentokrát zdoláme nejkratší cestou bez zaváděcích okruhů a hromadný start nahradí start intervalový. V průběžném pořadí jsme vyškrtli dva nejhorší výsledky od Nového roku a nejlepším padesáti běžcům a osmi běžkyním přidělili startovní čas, který naleznete ZDE. Zbytek starovního pole bude startovat bez přiděleného času v krátkých časových intervalech. Závodník si tentokrát musí pípnout čipem nejen v cíli, ale i na startu! Nastudujte si prosím svůj startovní čas (pokud máte), nechoďte zbytečně do prostoru startu a poslouchejte prosím čas i pokyny hlavního rozhodčího Milana Švidernocha! Poznáte ho podle švýcarských hodinek na levé ruce. 

Jo a bez čipu se přes Milana nedostanete...

Šance

11.2.2022 09:44

Po delší době nás čeká etapa od přehrady Šance. Parkování máme domluveno v Beskydském pivovárku. Je to sice na start trošku dál, ale jak se říká na jistotu! Jo a taky nezapomeňte čip, Hudy tentokrát na startu nebude...
Helcel na vítězné vlně

2.2.2022 11:42

Pod rouškou tmy se vydalo na trať 163 závodníků, které neodradil nedělní podvečerní termín ani hlášená vichřice. Nakonec to však nebylo tak hrozné, trasa široká a povrch rychlý. Důkazem je čas 38:10 Martina Helcela, který je historicky třetím nejrychlejším. Svým druhým vítězstvím v řadě ukrojil další body náskoku Víťi Otevřela v celkovém pořadí. Odměnou všem za účast byla nejen prázdná chata na kopci, ale nakonec i nádherné noční výhledy do údolí.

Naviděnou v sobotu na Visalájích.

11.etapa

28.1.2022 14:05

Psí počasí bude panovat přes víkend v Beskydech, ale slovy klasika: Tam kde hynuli sobi, Čech se přizpůsobí... Takže v neděli v pět večer, sraz u... Rajské boudy!

a teď vážně! V Malenovicích stejně jako jinde v horských vesnicích platí přísný zákaz parkování mimo vyznačená parkoviště! Nesmí se proto parkovat podél cesty jak bylo v minulosti zvykem. Prosíme všechny o striktní dodržování tohoto pravidla. Mimo Rajskou Boudu můžeme parkovat na spodním záchytném parkovišti pod sjezdovkou SKI Malenovice, nebo horním parkovišti u Hotelu Bezruč.

Jinak nezapomeňte čelovku, větrovku, čip a buďte připraveni na všechny možné varianty trasy ;-)

Zasněžená Ostravice

22.1.2022 18:24

Zimní počasí se vrátilo do Beskyd a to v pravou chvíli. Dnes byla totiž na řadě etapa z Ostravice a pro všechny milovníky delšího utrpení i vložený závod 3in1, který se v prašanu lépe tráví. Startovní pole se tak prodíralo mezi turisty nezvykle úzkou pěšinou na nejfrekventovanější trase Lysé hory. Kompaktní vedoucí skupina se postupně drolila a na špici zůstal osamocen Martin Helcel, který konečně dokázal prolomit ta druhá místa z posledních dvou ročníků a poprvé v kariéře zvítězil v etapě Lysacupu! Nutno podotknout, že Martin s Lysacupem začal už v roce 2006 a na výhru čekal 96 etap! Poprvé v tomto ročníku také dokázala Denisa Krejčiříková porazit Barču Macurovou, dnes běžící za mobilní hospic Ondrášek (kterému se rozhodla přispět velkou částí její výhry). Po zdolání vrcholu LH se několik desítek borců spustilo střemhlav k Hotelu Beruč a přes Hospodu u Veličků zpět na kopec. Ve velkém stylu pokračoval po svém vítězství Martin Helcel, nenechal se doběhnou ani znamenitým "sjezdařem" Tomem Macečkem a s velkým náskokem si doběhl pro cenný Double!!! V těsném finiši vybojoval třetí místo Jakub Cieslar před leaderem celkové klasifikace Víťou Otevřelem. Jako první žena se v cílové mlze objevila Barča Macurová se šestiminutovým náskokem na sprintující dvojicí Eliška Kaniová, Hana Holoubková. Speciální etapu 3in1 dnes dokončilo 79 závodníků.Velké poděkování dnes patří i HUDY FM za zajištění občerstvovací stanice a cílovým rozhodčím, kteří dnes museli pěkně vymrznout! Děkujeme za přízeň a těšíme se na další kolo.

A mimochodem - letos seběh o fous nevyhrál Macek, ale o 5 sekund ho předběhl Jakub Cieslar. Shora dolů to proletěl za 14:08 :-)

10.etapa Ostravice / 3v1

20.1.2022 21:20

Parkujeme v areálu Beskydského pivovárku! Po závodě se tam skvělě doplňují ztracené tekutiny...

Komu je jeden kopec málo, může běžet dva, nebo 3v1!

Kdo zapomene čip, jako by nebyl... může ale přispět mobilnímu hospici Ondrášek ;-) nebo se jít klouzat...

 

9.etapa Ostravice hřiště

17.1.2022 09:06

Při pohledu do tváří v první řadě pod startovním obloukem bylo jasné, že to bude hodně rychlý závod. Úvodní rovina, minimum klouzavých pasáží a tvrdý sníh v závěru tyto dojmy jen potvrzovaly. Na startu se totiž sešli dva zatím neporaženi kohouti Marek Chrascina a Jirka Petr, který ihned začal tvrdit muziku. Taktovku však brzy převzal splašený gorol „Chrašča“ a podle slov očitých svědků to snad vypadalo, že si spletl Lukšinec s oválem! Neskutečným tempem ukrajoval i poslední kilometry kdy sklon často přesahuje 20%. Nikým neohrožován doběhl na vrchol v traťovém rekordu, který dosud držel jeho velký kamarád i soupeř Tomáš Lichý z roku 2016! Odměnou všem závodníkům bylo nádherné počasí s vynikající viditelností, kterou kazilo jen zakulacení země…

Po kratší pauze nás čeká klasická etapa z Ostravice s vloženým závodem 3in1!

Ostravice hřiště

14.1.2022 12:19

Čeká nás druhá nejdelší etapa letošního ročníku se startem od Ostravického hřiště. Bohužel (nebo bohu dík) i v této etapě musíme své plechové miláčky zaparkovat v areálu Beskydského pivovárku a na hřiště doběhnout. Tentokrát na startu nebude chybět HUDY stan s něčím na zahřátí, takže se není čeho bát. Jo a kdo by snad zapoměl čip! Tak máme jeden na půjčení... Je to čip od Dědka Beskydského, který jak jistě víte ukončil kariéru běžce. Každé zapůjčení tohoto čipu bude podmíněné zasláním dobrovolného příspěvku (čti alespoň kilo) mobilnímu hospici Ondrášek.

Silvestrovské masky

13.1.2022 10:09

Jsme moc rádi, že jste Silvestrovskou etapu vzali vážně a většina byla vyzdobena jak se sluší a patří. Letos jsme se nakonec rozhodli nespustit anketu o nejlepší převlek, ale vyhlásit vítěze přímo. Není jednoduché zvolit masku, která ještě nebyla, ale Alžběta nás vždy dokáže něčím překvapit a povedlo se i letos, kdy přijela na start na koni v převleku za Bohůše. Této filmové hvězdy se zhostila se vší parádou a po celý den byla doslova k nerozeznání!

Další skvělý nápad se zrodil v hlavě Pavla Hradila, který se vydal za nejhledanější ženu července a vyzbrojil se zbraní hromadného ničení poznávací cedulkou... Naštěsí se jednalo o recesi a kosti se tentokrát nelámaly...

Díky všem a prosíme vítěze aby si u Hudyho vyzvedli ceny...

Zlatník podruhé.

10.1.2022 06:03

Tentokrát ve dne, se sluncem, mrazem, trochou nového sněhu a především delší pozvolnou trasou. Po úvodních třech kilometrech byla na čele závodu nezvykle početná skupina vlčáků prahnoucích po vítězství. Tentokrát nezaspal ani matador Ondra Horák, který se neustále pohyboval poblíž žlutého Víti Otevřela. Ani Jirka Pytlík, zdravě nadopovaný dvěmi výhrami z vánočních běhů. Až první prudké pasáže na Huserku a Zimný roztrhalo skupinu na menší kousky a na špici se osamostatnilo již zmiňované duo z týmu AVA. Až v jižní sjezdovce se k nim dokázal dotáhnout Martin Helcel a po dlouhé době se o vítězství muselo sprintovat. Víťa Otevřel ukázal, že ani tahle dovednost mu není cizí a připsal si další důležité vítězství! Martin Helcel zůstal o pár metrů za ním a na svůj první triumf si musí ještě počkat. Třetí místo zbylo pro nestárnoucího Ondru Horáka, který zaokrouhlil svoji medailovou statistiku na rovnou stovku! Připomeňme, že na ni potřeboval pouze 119 startů!

Díky všem za přízeň a těšíme se na další pokračování, tentokrát od Ostravického hřiště!

Silvestr a Nový rok

3.1.2022 19:19

Silvestrovská etapa ve znamení oblevy a převleků úspěšně za námi, stejně jako první polovina Lysacupu. Poslední výběh roku 2021 s přehledem vyhrál a bez problémů uhájil žlutý trikot lídra Víťa Otevřel z týmu AVA. Na stupně vítězů ho tentokrát doprovodili druhý Honza Žídek a poprvé taky mladá krev Martin Gogela! Gratulujeme! Ženám vládla podruhé za sebou Barča Macurová. Zadarmo to ale určitě nebylo, protože Denisa Krejčiříková zůstala zpět o pouhých 36 vteřin. I v nepříznivých podmínkách se sešlo široké pole běžců s nejrůznějšími doplňky a převleky. Ty nejvydařenější zkusíme vybrat a spustit pro vás anketu. Do Nové roku si přejme hodně zdraví a málo omezení, abychom mohli tento ročník tak nějak v poklidu dokončit a doufejme i pořádně oslavit... Zbylé termíny a místa startu najdete níže. Uvidíme co nám Omikron a ti druzí dovolí .
Silvestrovská!

29.12.2021 15:05

Poslední etapa letošního roku odstartuje na Silvestra v 9:00 na Mazáku. Parkování a vše potřebné najdeme jako vždy v areálu Beskydského pivovárku. Prosíme všechny aby své vozidla začali parkovat v zadní části areálu, místa je tam dost! Pro následné pozávodní občerstvení bude otevřen i sál naproti hospody, kde bude k mání vše co máte rádi. Všem nováčkům připomínáme nepsané pravidlo, že na Silvestra se běží v maskách nebo alespoň v nějakých veselých doplňcích. 
Takže nezapomeňte čip, nastavit dobře budík a úsměv ✌️

Kontakty | O nás | Kalendář | Trasy | Čipiště

(c) 2007-2022 Luďa :-)