Ostravice 3in1

Dnešní parádní podmínky slibovaly slunečný den na kopci a přimrzlý tvrdý sníh zase pekelně rychlé časy. Když se k tomu přidá neupadající forma Toma Petera, kterého přišel vyzvat FanTom let minulých Tomáš Lichý s Andrejem Paulenem, bylo jasné, že traťové rekordy obou závodů se budou otřásat. A taky že o parník padly! Již nad transformátorem nasadil svůj krásný atletický krok Lichý a všem zmizel, aby doběhl na vrchol za 40:50. Ivona znovu porazila Denisu Krejčiříkovou a vystupuje ze stínu. Tomáši Peterovi se odhodlal vzdorovat pouze Martin Helcel ml. a oba spolu běželi bok po boku v seběhu i druhém kopci v rámci etapy 3v1 od korýtka. Nejrychlejším seběhem se na dohled této první dvojici dotáhnul Tomáš Maceček (vrchol - občerstvovačka = 13:35), obhájce loňského vítězství, ale letos to v cíli stačilo jen na 4. místo, když si třetí příčku pojistil Paulen. Tomáš Peter se v 3v1 porazit nenechal a zaslouženě otevřel vítězné šampaňské, když ustanovil nový traťový rekord 1:36:00. Rychlá trasa a dobrá konkurence znamenaly, že prvních pět běžců se zařadilo do šestice historicky nejrychlejších časů. Hold také Vítkovi Otevřelovi, který doběhl týden po LH24 na 6. místě v první bodované etapě a absolvoval i 3v1. Stejně fantasticky si vedla růžová žena Barča Macurová, kterou dokázala v dlouhé etapě porazit jen Eva Galaczová.

Poslední fotogalerie

Poslední články

Partneři

Spolujízda

Diskuse

M. 27.9., 12:07

Vskutku konstruktivní a inteligentní příspěvek, ktery zaručeně vyřeší co s Malenovickýma (a časem nejspíš i dalšíma) etapama, pod čím dál víc frekventovanou Lysou, Bohušu.. BTW ohledně toho cypa rád podebatuju mezi čtyřma očima, až s potkáme ;-)


Bohuš 27.9., 05:50

Jen val a už se nevracaj. Cipe.


Martin 26.9., 12:20

V tom případě je už nesmysl nahoru vubec běžet, idealne dojet az nahoru autem, ezapomenout se vyfotit na fejsbuk, však hospody jsou už tam dvě ta by k nim mohli postavit ještě nákupní centrum s mekdonaldem.. Hele život je o prioritách, pokud někoho běhání po horách tak moc časově obťežuje asi by to neměl dělat :-) ..seru na LC budu jezdit běhat do rychlebek a jeseníků jako dřív, radši se srnkama než s civilizací rozmazlenýma pitomcema :-)


Tadeáš X-Trail 25.9., 22:10

Lumir má pravdu..né všichni si můžeme dovolit být každý víkend polovinu dne mimo..pro mě by np. etapa z Ostravice (která má zřejmě nejlepší spoje) znamenala budík v 6 ráno..po 7 odchod z domu a návrat někdy kolem 15h..doma sprcha, oběd a 3/4 dne je za mnou. Taky se snažím sdílet auto s lidma z okolí jak jen to jde. Tudy bohužel cesta nevede..My jezdíme většinou "na otočku" a snažíme se ze zbytku dne vyždímat maximum.


Návrh 16.9., 13:07

A co k povinné výbavě čip plus čelovka nepřidat ještě sáček na bobek? :-D

Další příspěvky

Co nás čeká...

Kdy Kde
Další etapy