Za 22 let jsme uběhli 441.515 km a nastoupali 51.288.567 metrů.

O nás
Ostravice 3in1

25.1.2020 18:32

Dnešní parádní podmínky slibovaly slunečný den na kopci a přimrzlý tvrdý sníh zase pekelně rychlé časy. Když se k tomu přidá neupadající forma Toma Petera, kterého přišel vyzvat FanTom let minulých Tomáš Lichý s Andrejem Paulenem, bylo jasné, že traťové rekordy obou závodů se budou otřásat. A taky že o parník padly! Již nad transformátorem nasadil svůj krásný atletický krok Lichý a všem zmizel, aby doběhl na vrchol za 40:50. Ivona znovu porazila Denisu Krejčiříkovou a vystupuje ze stínu. Tomáši Peterovi se odhodlal vzdorovat pouze Martin Helcel ml. a oba spolu běželi bok po boku v seběhu i druhém kopci v rámci etapy 3v1 od korýtka. Nejrychlejším seběhem se na dohled této první dvojici dotáhnul Tomáš Maceček (vrchol - občerstvovačka = 13:35), obhájce loňského vítězství, ale letos to v cíli stačilo jen na 4. místo, když si třetí příčku pojistil Paulen. Tomáš Peter se v 3v1 porazit nenechal a zaslouženě otevřel vítězné šampaňské, když ustanovil nový traťový rekord 1:36:00. Rychlá trasa a dobrá konkurence znamenaly, že prvních pět běžců se zařadilo do šestice historicky nejrychlejších časů. Hold také Vítkovi Otevřelovi, který doběhl týden po LH24 na 6. místě v první bodované etapě a absolvoval i 3v1. Stejně fantasticky si vedla růžová žena Barča Macurová, kterou dokázala v dlouhé etapě porazit jen Eva Galaczová.