Časovka Velký Javorník

Jestliže se minulý týden mluvilo něco o jarním počasí, tak tentokrát bylo rovnou letní. Své o tom ví i startovní aparatura, espressomat, i další elektro spotřebiče nezbytné pro start etapy, protože dostávaly potřebnou energii pouze z mobilních solárních panelu! již na schodech muselo být každému jasné, že veškeré zimní doplňky dnes postrádaly smysl. Mezi nejlepšími dnes měl jednu z posledních šanci stáhnout pár bodů ve svůj prospěch specialista této disciplíny Onda HORÁK, jenže asi pro přehřátí organizmu si kousek zaběhl a bohužel na této krátké trati není prostor na podobné excesy. Dalo by se říct, že o dnešním vítězi je tímto rozhodnuto, ovšem proti byl Lukáš Martinka, který po bezchybném výkonu překonal Víťu i traťový rekord a zaslouženě zvítězil! V něžném pohlaví byla v podobném postavení jako Ondra, Denisa Krejčiříková! Po velkém boji však podlehla své největší rivalce Barboře Macurové, které k triumfu v celkovém pořadí zbývá poslední krok. 

celý článek

16.etapa časovka na Velký Javorník

V sobotu nás čeká druhý výběh na Velký Javorínk, tentokrát okleštěn o druhé schody i zahřívací kolečko. Pojďme si tedy projít ty nejdůležitější informace. Centrum závodu bude na stejném místě jako při prologu, takže v areálu skokanských můstků ve Frenštátě pod Radhoštěm. Narozdíl od prologu však trasa povede rovnou do schodů podél můstků, rovně přes louku k restauraci Rekovice, dále kolem zvoničky, až se napojíme na zelenou turistickou značku které se bude držet až do cíle. Mapku naleznete ZDE, nebojte, všechny důležitá místa na trasa označíme fáborky. Pro vytvoření startovní listiny  jsme Vám škrtli dva nejhorší výsledky druhé půlky letošního ročníku, aby bylo pořadí co nejvíce objektivní. Startovní listinu naleznete ZDE. Najdete v ní padesátku nejlepších mužů a sedmero žen. Všichni ostatní co v ní nejsou, budou startovat později v libovolné pořadí.

Opakování je matka moudrosti proto připomínáme, že při časovce se "pípá" na startu i v cíli, proto je velmi důležité nezapomenout čip !!!

Těšíme se na Vaší účast, počasí je objednáno ;-)

celý článek

Skoro kolem Hráze

Jarní a větrné počasí nás přivítalo v Ostravici, odkud byla v plánu etapa s názvem Skoro kolem hráze... Naštěstí se nenaplnili obavy z nenasytného medvěda ani neprošláplé stopě a etapa proběhla téměř v poklidu. Teda alespoň to tak vypadalo při pohledu do tváře Slovenského borce Andreje Paulena, který když příjde, nedá nikomu šanci. Druhý dnes doběhl Víťa Otevřel, porazil svého největší konkurenta Ondru Horáka a zase je o krok blíž k celkovému prvenství! To samé se dá říct i v případě Barči Macurové, protože na Denisu Krejčiříkovou naběhla další důležité body. Týmovou soutěz po druhé za sebou vyhrál Slovenský Manín Povážská Bystrice, burcovaný nestárnoucím Lubou Kováčikem! Jubilejní stou etapu dnes oslavi závodník až z dalekých Britských ostrovu Malcolm Collen Congrats. and do it again!!!

celý článek

Druhá noční etapa za námi.

A Viťa Otevřel je zpátky na vítězné vlně! Tentokrát nebyl k vidění souboj s velkým rivalem v boji o celkové prvenství Ondrou Horákem a tak si Vít doběhl s velkým náskokem pro sedmé letošní vítězství. Snad všechny účastníky večerní etapy překvapil čerstvě navátý sníh na hřebenu pod Malchorem, který spolu se silným větrem značně znepříjemňoval všechny pokusy o běh. Vytopená a poloprázdná Bezručka však na tyto strasti nechala rychle zapomenout. 

 

celý článek

Ostravice 3in1

Nejkrásnější zimní podmínky jsme pro vás připravili na tu nejdelší etapu, královskou 3v1. Od začátku prvního bodovaného výběhu se však běželo tempo závratné, které diktoval Andrej Paulen a postupně se zbavil dvou letošních tahounů Otevřela i Horáka a etapu s přehledem vyhrál. Do úzkého sněhového seběhu vloženého závodu se nejdřív pustil Vítek, cestou dolů sice zaúřadoval Macek a všechny předběhl, ale nechtěnou prodlužkou kolem Hotelu Bezruč zase o náskok přišel a prvních pět mužů vyráželo do druhého kopce téměř zároveň. Tempo se rozhodli diktovat Brňák Rubič s Oldou Kokoškem, ale nejlépe si rozvrhl síly právě Tomáš Maceček, zaútočil až na Větrech a po na vrcholu se radoval z prémiového vítězství v 3v1. Druhý Rubič a třetí Kokošek doběhli do půl minuty za ním, takže nejvyrovnanější ročník v historii. Mezi holkama úřadovalo mladí a růžový dres. Barča Macurová si udělala základ pro vítězství v prodloužené etapě již v prvním výběhu a postarala se, aby tituly zůstaly v jednom týmu ?. Druhá doběhla Andrea Krstevová a bronz brala Anna Bohatá.
 
Děkujeme všem za přízeň a těšíme se na posledních pět etap!
celý článek

Poslední fotogalerie

Poslední články

Partneři

Spolujízda


Diskuse

Armand 17.2., 16:42

Krasny den. Par fotek z casovky na Javornik: odkaz »


Pavel 16.2., 23:31

Zdravím a posílám fotky z cíle časovky odkaz »


Tomáš 16.2., 20:53

Zdravím z Velkého Javorníku,zasílám foto z časovky odkaz »


Lukáš X-Trail fotos 16.2., 19:33

Zdravím Lysacup.. zasílám fota z javornické časovky :-) odkaz »


Roman 16.2., 16:54

Ahoj,pozdě jsem to přečetl ? příští sobotu se určitě stavim.Dekuji

Další příspěvky

Co nás čeká...

Kdy Kde
23.2., 10:00 (so) Malenovice, Rajská bouda - finále
Další etapy