Zasněžená Ostravice

Zimní počasí se vrátilo do Beskyd a to v pravou chvíli. Dnes byla totiž na řadě etapa z Ostravice a pro všechny milovníky delšího utrpení i vložený závod 3in1, který se v prašanu lépe tráví. Startovní pole se tak prodíralo mezi turisty nezvykle úzkou pěšinou na nejfrekventovanější trase Lysé hory. Kompaktní vedoucí skupina se postupně drolila a na špici zůstal osamocen Martin Helcel, který konečně dokázal prolomit ta druhá místa z posledních dvou ročníků a poprvé v kariéře zvítězil v etapě Lysacupu! Nutno podotknout, že Martin s Lysacupem začal už v roce 2006 a na výhru čekal 96 etap! Poprvé v tomto ročníku také dokázala Denisa Krejčiříková porazit Barču Macurovou, dnes běžící za mobilní hospic Ondrášek (kterému se rozhodla přispět velkou částí její výhry). Po zdolání vrcholu LH se několik desítek borců spustilo střemhlav k Hotelu Beruč a přes Hospodu u Veličků zpět na kopec. Ve velkém stylu pokračoval po svém vítězství Martin Helcel, nenechal se doběhnou ani znamenitým "sjezdařem" Tomem Macečkem a s velkým náskokem si doběhl pro cenný Double!!! V těsném finiši vybojoval třetí místo Jakub Cieslar před leaderem celkové klasifikace Víťou Otevřelem. Jako první žena se v cílové mlze objevila Barča Macurová se šestiminutovým náskokem na sprintující dvojicí Eliška Kaniová, Hana Holoubková. Speciální etapu 3in1 dnes dokončilo 79 závodníků.Velké poděkování dnes patří i HUDY FM za zajištění občerstvovací stanice a cílovým rozhodčím, kteří dnes museli pěkně vymrznout! Děkujeme za přízeň a těšíme se na další kolo.

A mimochodem - letos seběh o fous nevyhrál Macek, ale o 5 sekund ho předběhl Jakub Cieslar. Shora dolů to proletěl za 14:08 :-)

celý článek

10.etapa Ostravice / 3v1

Parkujeme v areálu Beskydského pivovárku! Po závodě se tam skvělě doplňují ztracené tekutiny...

Komu je jeden kopec málo, může běžet dva, nebo 3v1!

Kdo zapomene čip, jako by nebyl... může ale přispět mobilnímu hospici Ondrášek ;-) nebo se jít klouzat...

 

celý článek

9.etapa Ostravice hřiště

Při pohledu do tváří v první řadě pod startovním obloukem bylo jasné, že to bude hodně rychlý závod. Úvodní rovina, minimum klouzavých pasáží a tvrdý sníh v závěru tyto dojmy jen potvrzovaly. Na startu se totiž sešli dva zatím neporaženi kohouti Marek Chrascina a Jirka Petr, který ihned začal tvrdit muziku. Taktovku však brzy převzal splašený gorol „Chrašča“ a podle slov očitých svědků to snad vypadalo, že si spletl Lukšinec s oválem! Neskutečným tempem ukrajoval i poslední kilometry kdy sklon často přesahuje 20%. Nikým neohrožován doběhl na vrchol v traťovém rekordu, který dosud držel jeho velký kamarád i soupeř Tomáš Lichý z roku 2016! Odměnou všem závodníkům bylo nádherné počasí s vynikající viditelností, kterou kazilo jen zakulacení země…

Po kratší pauze nás čeká klasická etapa z Ostravice s vloženým závodem 3in1!

celý článek

Ostravice hřiště

Čeká nás druhá nejdelší etapa letošního ročníku se startem od Ostravického hřiště. Bohužel (nebo bohu dík) i v této etapě musíme své plechové miláčky zaparkovat v areálu Beskydského pivovárku a na hřiště doběhnout. Tentokrát na startu nebude chybět HUDY stan s něčím na zahřátí, takže se není čeho bát. Jo a kdo by snad zapoměl čip! Tak máme jeden na půjčení... Je to čip od Dědka Beskydského, který jak jistě víte ukončil kariéru běžce. Každé zapůjčení tohoto čipu bude podmíněné zasláním dobrovolného příspěvku (čti alespoň kilo) mobilnímu hospici Ondrášek.

celý článek

Silvestrovské masky

Jsme moc rádi, že jste Silvestrovskou etapu vzali vážně a většina byla vyzdobena jak se sluší a patří. Letos jsme se nakonec rozhodli nespustit anketu o nejlepší převlek, ale vyhlásit vítěze přímo. Není jednoduché zvolit masku, která ještě nebyla, ale Alžběta nás vždy dokáže něčím překvapit a povedlo se i letos, kdy přijela na start na koni v převleku za Bohůše. Této filmové hvězdy se zhostila se vší parádou a po celý den byla doslova k nerozeznání!

Další skvělý nápad se zrodil v hlavě Pavla Hradila, který se vydal za nejhledanější ženu července a vyzbrojil se zbraní hromadného ničení poznávací cedulkou... Naštěsí se jednalo o recesi a kosti se tentokrát nelámaly...

Díky všem a prosíme vítěze aby si u Hudyho vyzvedli ceny...

celý článek

Poslední fotogalerie

Poslední články

Partneři

Spolujízda


Diskuse

David 24.1., 15:05

Jo a ještě znovu upřesňuji, že lidi obíhám automaticky bez optání a nepočítám, že by mě někdo pustil. Tady tento mentálně retardovaný člověk šel dolů a viděl mě běžet už z cca 100 m, že se blížím...


David 24.1., 15:03

FK... vše super sice, ale ve chvíli kdy mě sejmul naschvál ramenem vší silou a chtěl vyvolat konflikt tak kolem něj zatím proběhlo jen pár z nás běžců, né 200 či 300 ...chápu to dobře, že to jako mám brát, že na to přece měl nárok? Dalšímu takovému klidně za cenu zkaženého závodu vypálím tečku na čelo a uvidíme, kdo pojede sanitkou první, jako závod mi to zkazilo i tak, protože běžet se vším nasazením na umístění a stát se ti tohle v poslední třetině závodu... myslím, že bys mluvil jinak, kdybys měl osobní takový zážitek ty. A pokud tobě to příjde jakože na takové chování ještě má nárok... no, zajímavý a smutný pohled


FK 24.1., 12:17

K tématu níže. 1. Vztah mezi turistou jdoucím nahoru / dolů Nepsané pravidlo říká, že turista jdoucí do kopce by měl mít vždy přednost před tím, který jde dolů. Logicky cesta nahoru je náročná, turista v opačném směru má větší rozhled, čas a sílu počkat si. 2. Vztah běžec - chodec Zde je podle mě naprosto zásadní brát ohled na chodce. Nedomáhat se uhýbání z cesty - Já běžím, já mám více sil, no tak si vystoupím a hezky si oběhnu. Všechny ty, kteří mi z vlastní vůle uhnou a ještě nedej bože zafandí, je třeba náležitě odměnit slovem DĚKUJI! Závěrem je třeba si uvědomit, že to pro mnohé může být jediná turistika v dlouhém období gaučingu a ne každý má povinnost být vyloženě šťastný, že trefil den a trasu etapy LC. Proto se mohou vyskytovat agresivní jedinci (a že jich je na lysé pořádná koncentrace), které cestou nahoru minulo 200+ běžců a další se kolem něho motali cestou dolů když se snažili o druhý výstup v případě 3v1. :)


Martin 23.1., 21:59

..no, ono je to opravdu jine bezet ve predu a vzadu. Letos jsem si to 2x vyzkousel (tedy jako ne vyklusat to, ale vazne jsem po te ceste vubec nezvedal nohy a mel toho plne zuby i nekde kolem 50. fleka) z opacne strany a je to rozdil, kolem desitky to okoli (ne)vnimas uplne jinak nez dal v peletonu, neprobehne pred tebou tolik lidi takze ti turisti mnohdy netusi co se deje, a neni tam takovy "dav" takze nejaky potencialni agresor si u jednotlivce asi vic troufne na fyzicky kontakt nez kdyz vidi ze by ho pri tom do zeme zadupalo mnohahlave funici stado :-) Kazdopadne jedine co s tim muze kazdy sam za sebe udelat, je snazit se byt co nejvic ohleduplny a predpokladat to same reciprocne od druhych, ..at uz je bezec na cele, bezec v zadu, nebo turista ;-)


Frantik 23.1., 21:25

Tak i něco ode mne: odkaz »

Další příspěvky

Co nás čeká...

Kdy Kde
30.1., 17:00 (ne) Malenovice, Rajská bouda
5.2., 10:00 (so) Visalaje, parkoviště
13.2., 10:00 (ne) Ostravice, hráz přehrady Šance
Další etapy