Lysacup

Za 21 let jsme uběhli 422.257 km a nastoupali 49.057.290 metrů.

O nás
5. etapa, Gogela bere vše!

10.12.2023 17:11

Další sněžná etapa úspěšně za námi! Tentokrát se se sněhem bojovalo na trase od Hotelu Bezruč. Nejlepší nohy ukázal Martin Gogela (AVA) připsal si letošní druhé vítězství což ho posunulo do čela celkové klasifikace! Pro tohoto stále mladého borce to znaména první držení žlutého trikotu, tak uvidíme jestli mu nervozita nesváže nohy a svoji fantastickou formu udrží! Na ženském trůnu stále vévodí Ivona Drechsel z Vodní záchrané služby Ostrava! Nyní nás čeká týdení odpočinek a pak to přijde!!! Dvě etapy v jednom🫵

Malenovice, hotel Petr Bezruč (přes Hradovou)

9.12.2023 10:00

Muži
1 Gogela Martin 0:41:25
2 Jan Židek 0:42:06
3 Martin Helcel ml. 0:42:19
4 Vít Otevřel 0:43:02
5 Lukáš Martinka 0:43:09
6 Petr Swaczyna 0:44:41
7 Matěj Brož 0:44:44
8 Filip Cienciala 0:44:56
9 Jan Wita 0:45:50
10 Martin Řezáč 0:45:52
Ženy
1 Ivona Drechsel 0:52:38
2 Eliška Kaniová 0:53:00
3 Kristýna Otevřelová 0:54:37
4 Zuzana Hyvnarová 0:55:12
5 Kristína Martinková 0:55:52
6 Nikola Škultétyová 0:56:11
7 Veronika Hanko 0:56:39
8 Daniela Valová 0:56:55
9 Marta Juríčková 0:57:35
10 Jaroslava Ježková 0:57:45
Kompletní výsledky
Etapa č. 5 Hotel Bezruč spodní Bývalé parkoviště

8.12.2023 16:38

Jak napovídá název článku, startujeme z místa kde se ještě nedávno dalo normálně zaparkovat... Bohužel nebo bohů dík doba nepřeje parkování "na divoko" Proto prosím zvažte zítřejší dopravu na etapu pokud možno s plně obsazeným autem, autobusem atd... Parkovat legálně v obci Malenovice se dá u Rajské boudy (pozor, vleky už jedou) a taky u Hotelu Bezruč. Samotné etapě bude na startu velet Jarda Kurri Kouřil který s sebou bude mít nevyzvedneté čipy i Lysacup rukavice k prodeji!!! A samozřejmě taky Honza Marinov z HUDY FM s teplým čajem👍 Trasu jsme už párkrát běželi, takže už i Jarek Wojtyla dobře ví, že se běží z Hradové po modré turistické značce ostrou vracečkou na Ivančenu a teprve až potom nabereme směr Lysá hora! Zkrácení trasy se přísně trestá!!!

Čtvrtina etap za námi.

4.12.2023 08:02

Čtvrté dějství letošního ročníku Lysacupu nás poprvé zavedlo do Ostravické lokality, kde byla v plánu trasa od přehrady Šance. Nekončící sněžení slibovalo opět velký zážitek, nejen při běhu ale i při dopravě a parkování na místě činu. Naštěstí existuje Beskydský pivovárek, kde je o nás dobře postaráno a dokonce za parkovné u baru dostanete i onen pěnivý mok! Trasa od Šance patří převážně v zimě k těm turisticky méně frekventovaným a po zkušenosti z minula byla ve hře i změna na Mazáckou etapu. Po krátké poradě s LC pardály jsme došli k závěru, že to v tom sněhu bude zase zábava, takže původní plán platí! Pod HUDY obloukem na startu u přehrady se sešlo 161 běžců a jeden ledoborec (Andrej Paulen) Po úvodní dvoukolejové asfaltce se naběhlo do terénu kde už vedla pouze jedna kolej a předbíhání tak bylo možné jen po domluvě... Peloton běžců dlouho táhl Víťa Otevřel, který si náramně užíval nejen sníh, ale i svoji dvoustou LC etapu bez přerušení !!! Čelo závodu se postupně začalo zmenšovat a ve stoupání na Kobylanku se oddělila trojíce letošních vítězů etap (Paulen, Židek, Gogela) a ve žlutém trikotu běžící Martin Helcel. Za tímto stoupáním tato čtveřice minula posledního chodce a dál si musela stopu razit sama. Po nekonečných serpentinách se konečně dostali až na cestu, kde se místo odpočinku rozhořel boj o vítězství! Nejvíce sil v sobě nakonec našel Martin Helcel (Yelow Project), vyhrál letos svoji první etapu a potvrdil, že to se žlutým trikotem myslí opravdu vážně! Ženskou kategorii vyhrála Eliška Kaniová , které se v podobných podmínkách dařilo i v minulosti. Věříme, že jste si etapu nakonec užili a bude to jedna z těch, na kterou se těžko zapomíná!

V plánu Šance

2.12.2023 16:55

Nezvykle brzy přišla nejen do Beskyd krutá zima a přívaly sněhu zatím nekončí. Nečeká nás tedy nic lehkého. V plánu je odstartovat zítra od přehrady Šance. Parkoviště i velitelské stanoviště bude v Beskydském pivovárku na Ostravici. Vyrazte raději s předstihem a dobře se oblečte!

Mistrovská etapa

27.11.2023 10:23

Nedělní ospalé dopoledne lákalo spíše ke krbu, než-li k výběhu na Lysou horu, navíc po nekonečné trase z Janovic. Našlo se však 250 běžců, kteří se vydali vstříc zimnímu počasí rozdat si to ve svazích Beskyd o medaile! Na startu nechyběl vítěz dvou posledních mistrovství Jiří Petr (Salomon/Suunto) a ihned od startu všem ukázal záda. S přibývajícím sněhem a klesající teplotou se však lépe srovnal talentovaný Martin Gogela (AVA), který již v minulé sezóně často ostřeloval ty nejvyšší příčky. No trefit vítězství se mu podařilo až letos a měl to tak se vší parádou při následném vyhlášení vítězů v hospodě U Toflů, kde se pilo, hodovalo, klábosilo, ale především tleskalo! Potlesk si užil nejen Martin, ale všichni medailisté našich různorodých kategorií, včetně královny žen Ivony Drechsel (VZS Ostrava). Těšíme se naviděnou opět v neděli na startu u přehrady ŠANCE!

po odmlce Janovice

24.11.2023 12:46

Po nevídané závodní pauze se opět dostaneme do tempa etapou z Janovic, která bude rovnou Mistrovská! Co to znamená si připomeneme později. Nejdřív si zopakujeme pár základních bodů co k Janovicím patří. Parkování je dovoleno pouze na louce vedle hospody. Rozhodně ne na hlavní cestě, nebo někomu před domem. Zkuste i popřemýšlet o jiné formě dopravy (kolo, autobus, teleport, nebo využijte možnost spolujízdy) V restauraci U Toflů, bude před startem k dispozici toaleta, sál pro převlečení i bar pro něco na zahřátí... Samotný závod proběhne na poctivé trase 7,9km/892m s nepříjemným hangem na Kykulku a závěrečnou severní sjezdovkou. Tentokrát už to vypadá i na sníh, takže zvolte dobré obutí. Po závodě a úspěšném sestupu se opět sejdeme v místě startu a někdy mezi 13-14h předáme nejlepším medaile, poháry i prize money! Kdo nevyhraje, může si dopřát alespoň LCmenu (klobása+pivo) na náš účet a zatleskat ostatním! 

2. etapa Visaláje

11.11.2023 16:57

Bez Martina na bílém koni, bez Paulena ve žlutém a Veroniky Hanko v růžovém... I tak se sešlo v nejvzdálenějším místě startu na Visalájich poměrně početné startovní pole, které neodradila zatažená obloha ani blátivý terén. Úvodní krosová část "nahoru, dolů" tradičně hodně natáhla peloton, ale rozhodovalo se až v druhé půli, do které nejvíce sil zbylo Honzovi Židkovi. Stejně jako loni ovládl druhou etapu ve které získal důležité sebevědomí k celkovému triumfu! Ve žlutém, ale dnes odjíždí Martin! Poprvé v historii totiž nasadí na svou hruď trikot vedoucího závodníka Martin Helcel (Yellow Project) Ženské kategorii dnes kralovala Ivona Drechsel a rovněž se posouvá do čela výsledkových tabulek. Nezapomeňte, že nás nyní čeká netradiční dvoutýdenní volno a sejdeme se až 26.11. v Janovicích na mistrovské etapě!
Prolog Velký Javorník

5.11.2023 15:57

Propršené nedělní dopoledne ve Frenštátě patřilo 217ti běžcům, 61 chodcům a třem skokanům, které nějaká ta kapka nerozhodí! Lehce po desáté hodině tak odstartoval jednadvacátý ročník našeho oblíbeného závodu LYSACUP! Dnes se sešlo opravdu kvalitní startovní pole a ukázat na jednoznačného favorita nebylo vůbec jednoduché. Po velkém boji nakonec zvítězil Slovenský borec Andrej Paulen (Manín Povážská Bystrica) v novém traťovém rekordu 39:25 před Pavlem Skalickým (Skialp Dolní Morava) +9s. třetí místo získal Martin Helcel (Yellow Project) jehož tým zvítězil v týmové soutěži. Ženám dnes kralovala obhájkyně loňského celkového prvenství Veronika Hanko (CK Frenštát Wondera Women) o druhé místo svedli nádherný souboj do posledního metru Ivona Drechsel a Daniela Vorková. Děkujeme všem za dnešní účast, děkujeme Třanovickým přespolním žralokům za vynesení věnce k Milanovému pomníku a těšíme za pár dní naviděnou! Lysa is calling.

Motory už vrčí

31.10.2023 06:30

Necelý týden do startu jednadvacátého ročníku Lysacupu přinášíme předzávodní informace.

Úvodní etapa odstartuje už po třinácté v areálu skokanských můstků ve Frenštátu pod Radhoštěm a končit bude kousek pod vrcholem Velkého Javorníku. Doufejme v trochu lepší počasí, než jaké nyní slibuje předpověď počasí, aby vše proběhlo tak, jak jsme zvyklí. To znamená, že úvodní slovo (nebo spíš vlaječku) si v 10:00 vezme legenda skoku na lyžích Jarda Sakala, který dá povel svým ovečkám k seskou! Potom už budou můstky, pardón schody! jenom naše!  Trasa tedy zůstává stejná jako v letech minulých, kterou nám připravila parta Míry Prašivky. Komu se letos podařilo získat nový čip, ten si ho může vyzvednout od 9:00 ve stánku našeho hlavního partnera HUDY, konkrétně jeho Frýdecko-Místecké pobočky, kde se určitě najde něco dobrého i pro ostatní. A ještě si připomeňme pár rovnic. Kdo nemá čip, jako by nebyl. Kdo má čip a nemá registraci, jako by nebyl. Kdo má čip i registraci, nemá problém.

start se nezadržitelně blíží

19.10.2023 12:57

Pro letošní ročník jsme připravili několik novinek o kterých už víte, ale taky o kterých ještě nevíte! Kdo vědět chce, může číst dál. Asi ta nejvýznamější je, že v letošním ročníku budeme znovu škrtat nejhorší 4 výsledky, ale tentokrát z celého ročníku. Dosud to byly dvě etapy z prvního pololetí a další dvě z druhého. Pro Vás to bude znamenat větší volnost ve výběru etap i dovolené, protože můžete strávit třeba celý Leden v teplých krajích... Další novinkou je vytvoření nové kategorie v týmové soutěži a to čistě pro Ženy! Tak neváhejte zvednout telefon a domluvit se navzájem na ryze ženském týmu! Změnu si pak provedete sami ve svém profilu. Aby toho nebylo málo, ještě přidáváme bonusové zvýhodnění mistrovské etapy (10b.), nového dvojboje (20b.)  a taky speciálky 3v1 (10b.)

Děkujeme všem, co už se registrovali a těšíme se na Vás!

váš LCteam

Budou nové čipy?

2.10.2023 05:43

Ano! Kdy? Ve středu 4.10. Ale kdy přesně? Budeme je uvolňovat po pěti kouscích od 4:00 do 22:00 co dvě hodiny (takže 4:00, 6:00, 8:00, 10:00, 12:00, 14:00, 16:00, 18:00, 20:00, 22:00)

Konec lenošení!

9.9.2023 14:33

Asi se nechcete dozvědět, na kdy si máte rezervovat čas letošní zimu až týden před první etapou, že? Tak nějak jsme si to mysleli. Tak to máte tady - 5.11., 11.11., 25.11. (nebo 26.11.), 3.12., 9.12., 2 × 17.12., 22.12., 6.1., 14.1., 20.1., 28.1., 3.2., 11.2., 17.2., 24.2.
Jo, 25.11. není 100% jistý, takže si zatím držte celý víkend :-) No, a jestli se vám zdá, že před 17.12. je napsáno 2 ×, tak je to tak. Rezervujte si celý den ;-)
Začíná mód těšení, tak si ho zapněte! My už jsme si ho taky zapnuli!
Milan

19.5.2023 05:40

Začátkem května, v době kdy zbytky sněhu definitivně roztály a slunce krásně hřálo, se povedlo dokončit projekt položení památečního kamene Milana Pěgřímka na vrchol Lysé hory. Prakticky celou zimu probíhala jednání kam můžeme kámen umístit aby nikomu nevadil a zároveň měl důstojný výhled na hory, které Milan tak moc miloval. Nakonec se podařilo najít člověka, který nám posvětil ten kousek země na který se Milan naposled posadil... Za celou akci patří velké dík! Třanovickým přespolním žralokům (Funes company) a všem, kteří se na celé akci podíleli. foto zde

Časovka na Velký Javorník

18.2.2023 19:50

Ani tentokrát jsme se pod frenštátskými můstky nedočkali té pravé zimní etapy, ale s tím už snad ani nikdo nepočítá. Jarní počasí k této etapě už prostě neodmyslitelně patří. S přibývající nadmořskou výškou však bláto začal střídat led a sníh. Horolezeckou mluvou tak začlo lezení v mixu! Intervalový start je zárukou, že se nikdo nefláká a zejména v poslední pasáži, kde již doběhnutí závodníci vytváří skvělou atmosféru těm dalším, bylo vidět velké úsilí v boji nejen o etapové vítězství! To nakonec urval Tomáš Maceček SALOMON/SUUNTO a svůj první start v tomto ročníku proměnil ve vyhranou etapu! Žlutý trikot druhým místem uhájil Lukáš Martinka (Manín Povážská Bystrica). V ženské kategorii se na nejvyšší stupínek vrátila Veronika Hanko a je před ní poslední krok k zisku trikotu růžového! Jak to všechno dopadne se ale dozvíme až za týden, kdy je v plánu GRANDE FINALE ! Zůstaňte s námi...

Změna!!!

12.2.2023 09:21

ZMĚNA!!! Kvůli dopravní situaci startujeme ze Zlatniku a bezime dlouhou etapu! Vyridte si to prosím mezi sebou !!!

12. etapa Rajská Bouda Night

29.1.2023 20:42

V ten nejlukrativnější víkendový čas podobně jako finále MS ve fotbale, se odehrálo další kolo Lysacupu. Bohužel všechny televizní vozy se zasekly v koloně někde u Špindlu a tím o hodně přišly! Tvrdá a rychlá trať dnes nejvíc seděla Martinu Helcelovi, který ještě letos neřekl poslední slovo a svému otci Martinovi staršímu dal pěkný dárek k jeho dnešní dvousté etapě! Jako další do cíle doběhl Lukáš Martinka před Matějem Brožem. Až jako šestý v pořadí byl dnes Honza Žídek a to znamenalo jediné, po deseti etapách přenechá žlutý trikot slovenskému rivalovi! V ženské kategorii udělala další velký krok k celkovému vítězství Veronika Hanko, objev letošního ročníku! Týmové soutěži dnes kraloval starý známý Jump Sport!

Děkujeme za přízeň a těšíme se na další souboje!

LCteam

Kontakty | O nás | Kalendář | Trasy | Čipiště

(c) 2007-2023 Luďa :-)