Lysacup

Za 21 let jsme uběhli 406.905 km a nastoupali 47.424.737 metrů.

O nás
12. etap Rajská Bouda Night

29.1.2023 20:42

V ten nejlukrativnější víkendový čas podobně jako finále MS ve fotbale, se odehrálo další kolo Lysacupu. Bohužel všechny televizní vozy se zasekly v kolně někde u Špindlu a tím o hodně přišly! Tvrdá a rychlá trať dnes nejvíc seděla Martinu Helcelovi, který ještě letos neřekl poslední slovo a svému otci Martinovi staršímu dal pěkný dárek k jeho dnešní dvousté etapě! Jako další do cíle doběhl Lukáš Martinka před Matějem Brožem. Až jako šetý v pořadí byl dnes Honza Žídek a to znamenalo jediné, po desti etapách přenechá žlutý trikot slovenskému rivalovi! V ženské kategorii udělala další velký krok k celkovému vítězství Veronika Hanko, objev letošního ročníku! Týmové soutěži dnes kraloval starý známý Jump Sport!

Děkujeme za přízeň a těšíme se na další souboje!

LCteam

Malenovice, Rajská bouda

29.1.2023 17:00

Muži
1 Martin Helcel ml. 0:38:09
2 Lukáš Martinka 0:38:53
3 Matěj Brož 0:39:48
4 Petr Swaczyna 0:40:35
5 Vít Otevřel 0:41:00
6 Jan Žídek 0:41:25
7 Tomáš Peter 0:41:27
8 Gogela Martin 0:41:41
9 Petr Hudeček 0:41:58
10 David Flaša 0:42:03
Ženy
1 Veronika Hanko 0:47:30
2 Kristýna Otevřelová 0:50:33
3 Kristína Martinková 0:51:15
4 Eliška Kaniová 0:51:39
5 Hana Holoubková 0:52:18
6 Zuzana Hyvnarová 0:53:59
7 Petra Kravalová 0:54:15
8 Adéla Tomanová 0:55:43
9 Lucie Sobková 1:00:24
10 Tereza Šenková 1:02:18
Kompletní výsledky
druhá noční etapa

27.1.2023 12:58

Tento víkend nás čeká asi nejméně oblíbená etapa, protože odstartujeme až v neděli v 17h, na Lysé hoře bude už klid...(LH24)  a doufejme, že Klid bude i ve společnosti (volby) Jedinou otázečkou zůstává, kudy to v neděli povedeme???

Ostravice 3v1

21.1.2023 17:45

Do Beskyd se vrátila zima v pravý čas! Dnes byla totiž v plánu, kromě klasické etapy o body do celkového pořadí, také vložená speciálka 3v1! Přivaly sněhu způsobily problémy s parkováním i v Beskydském pivovárku, takže start se asi o pět minut opozdil. Úvodní pasáž po vzorově prohrnuté cestě na transformátor nezvládla jen místní policie, když uvízla ve škarpě. Dál už to bylo jiné kafe pro všechny... Sypký sníh a úzká pěšina rychle brala síly. Na čele postupně zůstala jen stará známa dvojice Martinka, Žídek a bok po boku doběhli až do cíle. Tentokrát byl o chlup rychlejší slovenský borec a stáhl pár bodů v celkové klasifikaci. Oba dva v tu chvíli zamířili do chaty, a tak se na čelo závodu 3v1 dostal Martin Helcel, kterého si v seběhu na Zlatník seběhl ostřílený běžec Mára Causidis a v následné klidnější pasáži, kde se dalo i běžet, nasadil k útoku! Vytvořil si slušný náskok, který nakonec doslova dotlačil až do cíle! Jeho čas 2:05:51 byl dnes o téměř půl hodinu delší než za ideálních podmínek na původní trati, což hovoří za vše. Ženskou katogii dnes v klasické etapě ovládla znovu Veronika Hanko, v prodloužené verzi Eliška Kaniová! Na dnešní etapu se bude ještě dlouho vzpomínat! Obdiv zaslouží všichni závodnící i realizační tým na bufetu a v cíli! Malou kaňkou byla dnes agresivita některých běžců v seběhu, jednoho psa na Muroňce (odneslo to lýtko Honzy Wity) a zapomenutá coca-cola na bufet... 

Počasí & startovka 3/1

20.1.2023 21:37

Tlaková níže se bude dále pozvolna posouvat ze Slovenska do Polska a veškeré numerické modely se shodují že polední pauzu stráví někde v okolí Lysé hory. Omluvte proto prosím zhoršenou viditelnost při hledání cílového prostoru a vlhké sušenky na bufetu 3/1. Je dost možné že Luďa s Vlaďkou zalezou do vestibulu chaty Emila Zátopka a obsluha bufetu do auta pod vlajkou HUDY! Zkrátka zítra to bude dobrodružství jako kdysi... Jo a startovku těch bláznů co si střihnou 3v1 (jeden z nejstarších Sky běhů u nás) si můžete nastudovat ZDE... Doufáme že se do rána rozšíří! 

3in1 informace @ prezentace

16.1.2023 06:10

Již tuto sobotu je v plánu naše oblíbená speciálka v podobě vloženého závodu 3in1! Bohužel spousta okolností nás přinutila pozměnit zažitou trasu (nebojte, cíl bude na LH) Hodnocení jestli to byla dobrá volba necháme až po závodě, každopádně veškeré důležité informace k závodu naleznete ZDE!

Kdo chce běžet, ať se přihlásí!

Žídek's counter Attack!

15.1.2023 14:12

Ostré tempo od startu a vítr v zádech táhlo startovní pole vstříc vrcholu Lysé Hory, tentokrát od jihu. Zhruba v polovině závodu vystřídal led bláto, naštěstí ne nadlouho a závěr už byl pro změnu na sněhu. Se všemi podmínkami se nejlépe vyrovnal Honza Žídek, který se dostal zpět do formy a rázně odpověděl, že to se žlutým trikotem myslí vážně! O pár kroků za ním doběhl jeho největší soupeř Lukáš Martinka, kterému po startu nešťastně vypadly klíče od auta a na čelo se musel složitě vracet. V ženách se držitelka růžového trikotu neustále mění, takže především kvůli neúčasti ostatních se vrátil na hruď Elišky Kaniové! Týmovou soutěž dnes ovládl MH bike - někdy prostě musíš.

(tří)královská etapa

7.1.2023 14:37

Svými parametry budila dnešní etapa respekt snad u všech startujících, favority nevyjímaje. Možná i proto se úvodní tempo špice nezdálo příliš děsivé. První menší drobení pelotonu nastalo až v krátkém nepříjemném výběhu ke kostelu nad Borovou, ale krom zabloudění velitele se nic důležitého nestalo. S přibývajícími kilometry a zvyšujcím se sklonem zůstali na čele jen tři králové celkové klasifikace (Žídek, Martinka, Helcel) V dalším strmém úseku pod Malou Hradovou doslova zastavil Martin Helcel a bylo jasné, že do hry o vítězství už nezasáhne. Mírný náskok zde získal Lukáš Martinka a úspěšně ho udržel až do cíle! Po Silvestru tak připsal další důležité vítězství a v celkové klasifikaci už ztrácí pouhých deset bodů na dnes druhého Honzu (koníčka) Žídka. Bronzový stupínek nakonec vybojoval nestárnoucí Ondra Horák a jeho tým AVA slavil i vítězství družstev. V ženách se nám dnes bohužel nepředstavila v růžovém trikotu Veronika Hanko a tak ho bez boje předala dnes nejlepší Denise Krejčiříkové, v dalších etapách se máme určitě na co těšit! Užíjte delšího odpočinku a v neděli na Visalajích ZDAR! Milane, čti Vizalaje...

Královská etapa Frýdlant.

6.1.2023 12:48

Po loňské premiéře a velkém úspěchu figuruje v itineráři i letos etapa z Frýdlantu. Bohužel drobné nedostatky v podobě žádného sněhu nejen v úvodu etapy se nám i přes posuntí termínu odstranit nepodařilo. Na druhou stranu si můžete vylepšit svůj rekord a Lůďovi s Vlaďkou na vrcholu snad nezamrzne úsměv. Kdo loni nebyl, tak trasu může nastudovat tady! A auto zaparkovat tady, nebo třeba tady a na start seběhnout. 

Přijďte si užít královskou etapu s poctivými parametry a když dá počasí, tak i nádhérný pohled na ten náš vrchol nejen v úvodu etapy!

Martinka vítězí, Hanko bere růžový trikot!

1.1.2023 09:17

Na Silvestra najdeme v běžeckém kalendáři spousty závodů, ten nejprestižnější se ovšem běží na Lysou horu! Tentokrát to byla čistě vrchařská trasa se sjezdovkou na startu i v cíli. Výborný vstup do závodu měl Martin Helcel, vybudoval si mírný náskok, ale nastolené tempo nevydržel a v polovině závodu se před něj dostalo duo Martinka, Klos. Slovenský borec Lukáš Martinka najednou ucítil jak chutná vést závod a tu vůni už si nenechal vzít! Je to jeho druhé etapové vítězství, toho prvního ale dosáhl v etapě s individuálním startem téměř před třemi lety! V ženské katogorii dnes dominovala Denisa Krejčiříková a rozhodně ukázala, že s ní ostatní holky musí ještě počítat! 

Po dnešní etapě se v celkovém pořadí všem škrtla druhá nejhorší etapa. V mužích si žlutý trikot dokázal ještě pohlídat Honza Žídek, ale v druhém poločase bude muset ještě zabrat! V ženách se nám pořadí přesypalo a v příští etapě poběží v růžovém trikotu poprvé Veronika Hanko (pálenice u Libora Poličná) Týmové soutěži vládne dál i přes menší Silvestrovské  klopýtnutí seskupeni AVA.

Silvestrovská!

30.12.2022 09:51

Připomínáme pár základních informací k poslední letošní etapě!

Startujeme již v 9:00 ze Zlatníku, poběží se sjezdovková verze! Nezapomeňte čip, masku, převlek, či jiné módní doplňky, které k oslavě konce roku patří! 

Víkend nic. . .

22.12.2022 22:07

Upozorňujeme nejen do Bílovce, že na tento víkend není v plánu žádná etapa!!! Nohy na stůl vám doma asi neprojdou, ale možností jak přispět k vánoční pohodě je spousta! Zvládněte to ve zdraví a koncem roku se zase ozveme!!!

LC team...

Hlášení z HUDY FM

11.12.2022 19:19

POZOR POZOR !!!!!!!! hlášení vedoucího prodejny HUDY FM pro účastníky LYSACUPU 2023.
HUDY FM pro vás připravilo od 10.12. - 23.12. slevu na váš nákup u nás ve výši 25 %. Pro získání slevy nahlaste u pokladny své číslo čipu nebo jméno.
Udělejte svým blízkým i sobě hezké vánoce pořízením nového kousku u nás.
Jakub Larysz
* sleva se nevztahuje na již zlevněné zboží a nelze sčítat.
6. etapa Ostravice hřiště

10.12.2022 16:38

Hodně se toho dnes událo na stráních Lysé hory. Tak například, na start se postavil pamětník všech ročníků Kamil Váleček, bohužel do cíle se mu dojít nepodařilo. Martin Ryška zvaný Ryszak chtěl dnes v nepřítomnosti svého trenéra (mistra světa v šerpingu 2011) zaútočit na pozice zaručující místo v elitní skupině při závěrečné etapě, bohužel zapomněl čip! Na start mezi závodníky se po nepříjemných zdravotních problémech vrátil několikanásobný vítěz celkového pořadí Víťa Otevřel a obsadil celkově desátou příčku! V ženské kategorii zvítězila po dechberoucím finiši, jak se říká o prsa! Veronika Hanko (pálenice u Libora Poličná) před vládkyní let minulých Denisou Krejčiříkovou. A aby toho nebylo málo, poprvé v tomto ročníku ukázal zuby Martin Helcel (korunní princ loňského ročníku) a všem favoritům GC (čti General Clasification) ukázal, že s ním musí počítat! Jestli je Vám to málo, přijďte příští týden znova, psát historii našeho jedinečného závodu!

2. etapa L'Chance

12.11.2022 18:50

Krásné počasí, trasa mimo civilizaci a kopec na který jsme se všichni těšili! Taková byla ve zkratce dnešní druhá etapa Lysacupu. Pět + jedna (za Milana) minut po desáté hodině se rozběhl peloton 230ti běžců vstříc stoupání po žluté. Na čele závodu se střídali papíroví favorité až do strmého stoupání pod Kobylankou, kde téměř všichni přešli do chůze. Honza Žídek se slovy "kluci, to se vždycky běhalo" pokračoval v nastoleném tempu a doběhl si pro své premiérové etapové vítězství! Jde vidět, že přestup z týmu Pivovar Koníček do Kavárny Libuška nese ovoce! Velký otazník visel nad skutečností, kdo obleče v příští etapě žlutý trikot? Martin Gogela a Pavel Cimbálník si totiž prohodili umístění z první etapy (2.a 4.) a o umístění by rozhodoval lepší součet časů. Jenže se tak trochu zapomnělo, že dnešní vítěz je bodově na stejné úrovni a v takovém případě hraje v jeho prospěch právě vítězství v etapě! Jan Žídek se proto dnes může radovat dvakrát! Blahopřejeme i ostatním, kteří se umístili a těšíme se na příští etapu, kde už se běží o medaile!

Otvírák na Lysou Horu.

11.11.2022 14:54

Zázemí a prezentaci nováčků druhé etapy hledejte v areálu Beskydského pivovárku na Ostravici. Zde můžete pohodlně zaparkovat, využít čisté a teplé WC, dát si kávu nebo něco ostřejšího, no a po etapě třeba svatomartinské menu! Start samotné etapy proběhne u hráze přehrady Šance, zhruba 3km od pivovárku, kde na vás budou čekat kluci z Hudy s čajem, sušenkami i něčím na zahřátí! Trasa vede po žluté turistické značce až na vrchol Lysé Hory, kde budou pro změnu Lůďa s Vlaďkou a měřícím zařízením Vlaďka 2.0 Tak nezapomeňte čip a přijeďte si zaběhat v inverzním počasí.

neštěstí tentokrát chodilo po horách...

7.11.2022 21:17

První listopadová neděle přinesla i velmi špatné zprávy, večer obletěla svět ta z Beskyd o tragické události po neštastném pádu v příkrém svahu Velkého Javorníku. Bohužel tím neštastníkem byl náš skromný a vždy usměvavý kamarád, všestraný sportovec a především zkušený horolezec, který slezl nespočet velehor a kopců, Milan Pěgřímek. Ten poslední se mu však stal osudným. Do nebe se mu podařilo odejít z těch nejlepších míst, jen to mohlo ještě pár let počkat...

Kontakty | O nás | Kalendář | Trasy | Čipiště

(c) 2007-2023 Luďa :-)