Lysacup

Za 21 let jsme uběhli 412.563 km a nastoupali 48.083.426 metrů.

O nás
LC 2024

26.9.2023 06:52

Lysacup 2024 se nezadržitelně blíží a tak si pojďme projít chystané změny a novinky, ke kterým jsme se rozhodli přistoupit. Začneme jako obvykle Frenštátským prologem na Velký Javorník a následovat bude první Lysohorská etapa z Visalájí. Potom jste si v kalendáři určitě všimli mezery, kterou můžete společně se svátečním pátkem (17.11.) využít jinak než běháním po Beskydech. Následovat bude Janovické mistrovství a další klasické etapy. Manko ze třetího Listopadového víkendu doženeme v neděli 17.12. Kdy nás nejdřív čeká výběh ze Zlatníku, krátká pauza na Hoře a další výběh z Krásné. Tento nový dvojboj bude extra oceněn a je to taky jediná možnost jak vrátit do itineráře etapu z Krásné. Další novinkou je zrušení oblíbené silvestrovské etapy. Letos to prostě zkusíme bez ní. Přeplněné Lysé hoře to jistě trochu pomůže a věříme, že podobnou atmosféru vytvoříme i během večerní předvánoční etapy. Po Novém roce už pojedeme nonstop až do konce Února. Jedinou změnou bude časovka na Velký Javorník, která se bude nově skládat ze dvou měřených částí.  Doufáme, že změny budou pozitivní a bude na co vzpomínat! Nezapomeňte včas aktivovat svůj čip a sledujte další informace!

Konec lenošení!

9.9.2023 14:33

Asi se nechcete dozvědět, na kdy si máte rezervovat čas letošní zimu až týden před první etapou, že? Tak nějak jsme si to mysleli. Tak to máte tady - 5.11., 11.11., 25.11. (nebo 26.11.), 3.12., 9.12., 2 × 17.12., 22.12., 6.1., 14.1., 20.1., 28.1., 3.2., 11.2., 17.2., 24.2.
Jo, 25.11. není 100% jistý, takže si zatím držte celý víkend :-) No, a jestli se vám zdá, že před 17.12. je napsáno 2 ×, tak je to tak. Rezervujte si celý den ;-)
Začíná mód těšení, tak si ho zapněte! My už jsme si ho taky zapnuli!
Milan

19.5.2023 05:40

Začátkem května, v době kdy zbytky sněhu definitivně roztály a slunce krásně hřálo, se povedlo dokončit projekt položení památečního kamene Milana Pěgřímka na vrchol Lysé hory. Prakticky celou zimu probíhala jednání kam můžeme kámen umístit aby nikomu nevadil a zároveň měl důstojný výhled na hory, které Milan tak moc miloval. Nakonec se podařilo najít člověka, který nám posvětil ten kousek země na který se Milan naposled posadil... Za celou akci patří velké dík! Třanovickým přespolním žralokům (Funes company) a všem, kteří se na celé akci podíleli. foto zde

Časovka na Velký Javorník

18.2.2023 19:50

Ani tentokrát jsme se pod frenštátskými můstky nedočkali té pravé zimní etapy, ale s tím už snad ani nikdo nepočítá. Jarní počasí k této etapě už prostě neodmyslitelně patří. S přibývající nadmořskou výškou však bláto začal střídat led a sníh. Horolezeckou mluvou tak začlo lezení v mixu! Intervalový start je zárukou, že se nikdo nefláká a zejména v poslední pasáži, kde již doběhnutí závodníci vytváří skvělou atmosféru těm dalším, bylo vidět velké úsilí v boji nejen o etapové vítězství! To nakonec urval Tomáš Maceček SALOMON/SUUNTO a svůj první start v tomto ročníku proměnil ve vyhranou etapu! Žlutý trikot druhým místem uhájil Lukáš Martinka (Manín Povážská Bystrica). V ženské kategorii se na nejvyšší stupínek vrátila Veronika Hanko a je před ní poslední krok k zisku trikotu růžového! Jak to všechno dopadne se ale dozvíme až za týden, kdy je v plánu GRANDE FINALE ! Zůstaňte s námi...

Změna!!!

12.2.2023 09:21

ZMĚNA!!! Kvůli dopravní situaci startujeme ze Zlatniku a bezime dlouhou etapu! Vyridte si to prosím mezi sebou !!!

12. etapa Rajská Bouda Night

29.1.2023 20:42

V ten nejlukrativnější víkendový čas podobně jako finále MS ve fotbale, se odehrálo další kolo Lysacupu. Bohužel všechny televizní vozy se zasekly v koloně někde u Špindlu a tím o hodně přišly! Tvrdá a rychlá trať dnes nejvíc seděla Martinu Helcelovi, který ještě letos neřekl poslední slovo a svému otci Martinovi staršímu dal pěkný dárek k jeho dnešní dvousté etapě! Jako další do cíle doběhl Lukáš Martinka před Matějem Brožem. Až jako šestý v pořadí byl dnes Honza Žídek a to znamenalo jediné, po deseti etapách přenechá žlutý trikot slovenskému rivalovi! V ženské kategorii udělala další velký krok k celkovému vítězství Veronika Hanko, objev letošního ročníku! Týmové soutěži dnes kraloval starý známý Jump Sport!

Děkujeme za přízeň a těšíme se na další souboje!

LCteam

Ostravice 3v1

21.1.2023 17:45

Do Beskyd se vrátila zima v pravý čas! Dnes byla totiž v plánu, kromě klasické etapy o body do celkového pořadí, také vložená speciálka 3v1! Přivaly sněhu způsobily problémy s parkováním i v Beskydském pivovárku, takže start se asi o pět minut opozdil. Úvodní pasáž po vzorově prohrnuté cestě na transformátor nezvládla jen místní policie, když uvízla ve škarpě. Dál už to bylo jiné kafe pro všechny... Sypký sníh a úzká pěšina rychle brala síly. Na čele postupně zůstala jen stará známa dvojice Martinka, Žídek a bok po boku doběhli až do cíle. Tentokrát byl o chlup rychlejší slovenský borec a stáhl pár bodů v celkové klasifikaci. Oba dva v tu chvíli zamířili do chaty, a tak se na čelo závodu 3v1 dostal Martin Helcel, kterého si v seběhu na Zlatník seběhl ostřílený běžec Mára Causidis a v následné klidnější pasáži, kde se dalo i běžet, nasadil k útoku! Vytvořil si slušný náskok, který nakonec doslova dotlačil až do cíle! Jeho čas 2:05:51 byl dnes o téměř půl hodinu delší než za ideálních podmínek na původní trati, což hovoří za vše. Ženskou katogii dnes v klasické etapě ovládla znovu Veronika Hanko, v prodloužené verzi Eliška Kaniová! Na dnešní etapu se bude ještě dlouho vzpomínat! Obdiv zaslouží všichni závodnící i realizační tým na bufetu a v cíli! Malou kaňkou byla dnes agresivita některých běžců v seběhu, jednoho psa na Muroňce (odneslo to lýtko Honzy Wity) a zapomenutá coca-cola na bufet... 

3in1 informace @ prezentace

16.1.2023 06:10

Již tuto sobotu je v plánu naše oblíbená speciálka v podobě vloženého závodu 3in1! Bohužel spousta okolností nás přinutila pozměnit zažitou trasu (nebojte, cíl bude na LH) Hodnocení jestli to byla dobrá volba necháme až po závodě, každopádně veškeré důležité informace k závodu naleznete ZDE!

Kdo chce běžet, ať se přihlásí!

Královská etapa Frýdlant.

6.1.2023 12:48

Po loňské premiéře a velkém úspěchu figuruje v itineráři i letos etapa z Frýdlantu. Bohužel drobné nedostatky v podobě žádného sněhu nejen v úvodu etapy se nám i přes posuntí termínu odstranit nepodařilo. Na druhou stranu si můžete vylepšit svůj rekord a Lůďovi s Vlaďkou na vrcholu snad nezamrzne úsměv. Kdo loni nebyl, tak trasu může nastudovat tady! A auto zaparkovat tady, nebo třeba tady a na start seběhnout. 

Přijďte si užít královskou etapu s poctivými parametry a když dá počasí, tak i nádhérný pohled na ten náš vrchol nejen v úvodu etapy!

Víkend nic. . .

22.12.2022 22:07

Upozorňujeme nejen do Bílovce, že na tento víkend není v plánu žádná etapa!!! Nohy na stůl vám doma asi neprojdou, ale možností jak přispět k vánoční pohodě je spousta! Zvládněte to ve zdraví a koncem roku se zase ozveme!!!

LC team...

Hlášení z HUDY FM

11.12.2022 19:19

POZOR POZOR !!!!!!!! hlášení vedoucího prodejny HUDY FM pro účastníky LYSACUPU 2023.
HUDY FM pro vás připravilo od 10.12. - 23.12. slevu na váš nákup u nás ve výši 25 %. Pro získání slevy nahlaste u pokladny své číslo čipu nebo jméno.
Udělejte svým blízkým i sobě hezké vánoce pořízením nového kousku u nás.
Jakub Larysz
* sleva se nevztahuje na již zlevněné zboží a nelze sčítat.
6. etapa Ostravice hřiště

10.12.2022 16:38

Hodně se toho dnes událo na stráních Lysé hory. Tak například, na start se postavil pamětník všech ročníků Kamil Váleček, bohužel do cíle se mu dojít nepodařilo. Martin Ryška zvaný Ryszak chtěl dnes v nepřítomnosti svého trenéra (mistra světa v šerpingu 2011) zaútočit na pozice zaručující místo v elitní skupině při závěrečné etapě, bohužel zapomněl čip! Na start mezi závodníky se po nepříjemných zdravotních problémech vrátil několikanásobný vítěz celkového pořadí Víťa Otevřel a obsadil celkově desátou příčku! V ženské kategorii zvítězila po dechberoucím finiši, jak se říká o prsa! Veronika Hanko (pálenice u Libora Poličná) před vládkyní let minulých Denisou Krejčiříkovou. A aby toho nebylo málo, poprvé v tomto ročníku ukázal zuby Martin Helcel (korunní princ loňského ročníku) a všem favoritům GC (čti General Clasification) ukázal, že s ním musí počítat! Jestli je Vám to málo, přijďte příští týden znova, psát historii našeho jedinečného závodu!

2. etapa L'Chance

12.11.2022 18:50

Krásné počasí, trasa mimo civilizaci a kopec na který jsme se všichni těšili! Taková byla ve zkratce dnešní druhá etapa Lysacupu. Pět + jedna (za Milana) minut po desáté hodině se rozběhl peloton 230ti běžců vstříc stoupání po žluté. Na čele závodu se střídali papíroví favorité až do strmého stoupání pod Kobylankou, kde téměř všichni přešli do chůze. Honza Žídek se slovy "kluci, to se vždycky běhalo" pokračoval v nastoleném tempu a doběhl si pro své premiérové etapové vítězství! Jde vidět, že přestup z týmu Pivovar Koníček do Kavárny Libuška nese ovoce! Velký otazník visel nad skutečností, kdo obleče v příští etapě žlutý trikot? Martin Gogela a Pavel Cimbálník si totiž prohodili umístění z první etapy (2.a 4.) a o umístění by rozhodoval lepší součet časů. Jenže se tak trochu zapomnělo, že dnešní vítěz je bodově na stejné úrovni a v takovém případě hraje v jeho prospěch právě vítězství v etapě! Jan Žídek se proto dnes může radovat dvakrát! Blahopřejeme i ostatním, kteří se umístili a těšíme se na příští etapu, kde už se běží o medaile!

Otvírák na Lysou Horu.

11.11.2022 14:54

Zázemí a prezentaci nováčků druhé etapy hledejte v areálu Beskydského pivovárku na Ostravici. Zde můžete pohodlně zaparkovat, využít čisté a teplé WC, dát si kávu nebo něco ostřejšího, no a po etapě třeba svatomartinské menu! Start samotné etapy proběhne u hráze přehrady Šance, zhruba 3km od pivovárku, kde na vás budou čekat kluci z Hudy s čajem, sušenkami i něčím na zahřátí! Trasa vede po žluté turistické značce až na vrchol Lysé Hory, kde budou pro změnu Lůďa s Vlaďkou a měřícím zařízením Vlaďka 2.0 Tak nezapomeňte čip a přijeďte si zaběhat v inverzním počasí.

neštěstí tentokrát chodilo po horách...

7.11.2022 21:17

První listopadová neděle přinesla i velmi špatné zprávy, večer obletěla svět ta z Beskyd o tragické události po neštastném pádu v příkrém svahu Velkého Javorníku. Bohužel tím neštastníkem byl náš skromný a vždy usměvavý kamarád, všestraný sportovec a především zkušený horolezec, který slezl nespočet velehor a kopců, Milan Pěgřímek. Ten poslední se mu však stal osudným. Do nebe se mu podařilo odejít z těch nejlepších míst, jen to mohlo ještě pár let počkat...

20. ročník odstartoval!

6.11.2022 21:06

První Listopadová neděle je už přes dvacet let pevně svázána s Lysacupem a táhne běžeckou populaci nejen z kraje. Ta dnešní konkrétně 260 běžců! Trasa tradičně zálůdná v zákoutí Frenštátských můstků přilákala i spoustu šampiónů, kteří se přijeli poprat o žlutý trikot. Aby boj získal na atraktivitě a mladé naděje na motivaci, vybíhájí všichni závodníci do 15ti let o několik minut později, ovšem trasu jim znechutí pouze jedny schody do Rekovic. Nehledě na tyto počty si dnes suveréně počínal ostřílený beskydský mazák Mára Causidis (SALOMON) a do cíle se podíval jako první! Na záda mu s půl minutovým odstupem dýchal Olomoucký Martin Gogela (AVA) a pro bronz si doběhl Marek Minář reprezentující domácí Vinotéku u Karla. V ženské kategorii byla situace odlišná. Dvě největší favoritky Petra Ševčíková a Denisa Krejčiříková braly "až" čtvrté a páté místo, protože předběhnout je dokázala Veronika Hanko (pálenice u Libora) která by za normálních okolností zvítělia, jenže ani jí se nepodařilo doběhnout dvě dívky ze skupiny schody -1, takže druhé místo brala Eliška Říhová (PRO DŘEŃ NA DŘEŃ) no a vítězství spolu s růžovým trikotem Anna Balážová (Baláž extreme Team) Příští týden nás už čeká klasická etapa na Lysou Horu s hromadným startem a doufejme, že i trošku lepším počasím. Díky všem a za týden na Ostravici Ahoj!

1. etapa předstartovní informace

1.11.2022 20:38

Úvodní etapa 20.ročníku Lysacupu proběhně už po dvanácté v areálu skokanských můstků ve Frenštátu pod Radhoštěm. Nováčci, kterým se podařilo získat čip si ho můžou vyzvednout od 9:00 ve stánku HUDY, kde se určitě najde něco dobrého i pro ostaní. Pokud počasí dovolí, v 10:00 si slavnostní zahájení vezmou na starost místní naděje skokanského sportu, no a potom už budou můstky, pardón, schody! jenom naše! Trasa tedy zůstává stejná jako v letech minulých , kterou nám připravila parta Míry Prašivky

Děkujeme všem, kteří zvládli novou registraci, která nám pomůže posunout se zase o krok dál a těšíme na vaši hojnou nedělní účast! 

Kontakty | O nás | Kalendář | Trasy | Čipiště

(c) 2007-2023 Luďa :-)