Diskuse

Chceš požádat o opravu výsledků? Opravu jména? Opravu týmu? Nepiš to diskuse, ale na email Hudymu a Luďovi. V diskusi to můžeme přehlédnout!

Reklamy, vulgární a rasistické příspěvky mažeme.

Nabídky/poptávky na cestování na etapu řešte tady.

David 6.12.2018, 10:09

Hele Ríšo... tady se moje 1 teze zvrhává už v něco o co nestojím ... hádání atp :-) Je to můj prožitek a zkušenost a pakliže jej chce někdo "soudit" je zapotřebí, aby měl podobnou zkušenost ... není zapotřebí se zde kvůli tomu hádat


A 6.12.2018, 09:35

Davide, je to stejné, jako všude jinde, představ si turisty jako jiné závodníky... chceš předjet - zvol si stopu jinou ať už jde o běh, zimní sporty, automobilové závody atd... co je na tom nejdůležitělší je ale to, že ta stopa bude VŽDY horší! Pokud na to nemáš gule tak to prostě nedělej, běž hezky pomalu za nimi a počkej si :) Já být TURISTa a jít po TURISTické značce a někdo mi tam pustí 400 magorů BĚŽCŮ tak jsem pěkně nasraný :D spíš můžem být rádi, že po nás nehází kamenama :'D


David 6.12.2018, 08:54

No já to zde sice řeším prvně, ale když vidím, jak se poměrně jednoduchá úvaha zvrhne v něco úplně jiného, tak máš asi pravdu Richarde :-)


Richard X-TRAIL 6.12.2018, 08:47

Pokud opravdu má někdo pocit, že mu někdo jiný na horách překáží nebo blokuje cestu, tak by se opravdu v horách neměl vůbec pohybovat. Vyberte si jinou cestu (životní), jiný sport, kde vám nikdo nebude překážet nebo vám bránit v rozletu. Mám pocit, že to tady každý rok řeší ty samé osoby...


David 6.12.2018, 08:04

Martin přeci běžel už tolik závodů mimo "naše hory", Martin přeci ví, že se nic takového udát na horách tedy nemůže, Martin neumí odpovídat na konkrétní příklad, kdy se někomu jinému toto stalo... Martin použije jiné způsoby komunikace... neřeš a buď jako Martin :-)


Davide, prosím tě 5.12.2018, 23:03

Ach jo..


David 5.12.2018, 20:01

člověk se slušně a dvakrát zeptá na což mu neodpovíš a jako reakci napíšeš tohle...? legrace opravdu :-)


David 5.12.2018, 19:57

Martine díky za odpověď, beru v potaz :-)


Martin 5.12.2018, 19:52

Hmm,... Snad se to dá léčit :-)


petr 5.12.2018, 19:52

Davide, jdi už spát ...


David 5.12.2018, 19:47

Tak zjevně jsi mě opět nepochopil... NO nevadí... znova a polopaticky... není to myšleno jen na minulou etapu za prvé... za druhé jistě asi budeš mistr světa s desítkami startů na zahraničních závodech A TEDY si myslíš, že vše znáš nejlépe jak vidno a za třetí bod... znovu zopakuji svou pointu z minulé zprávy... pakliže se tobě s tolika starty na zahr. závodech něco nestalo - není to přeci automatický předpoklad a všeobecné faktum, že se to někomu jinému ze 7 miliard lidí na planetě nemůže stát, že ano?? Já tě prosím přečti si to raději dvakrát, pochop co tím myslím, protože po třetí už to psát nebudu. A myslím, že jsem položil dost jasný příklad co se stalo na etapě mě...konkrétně z Janovic a odpověď tvá žádná... No rozumím ti :-)


Martin 5.12.2018, 19:34

Davide, upřímě nevím co bych ti odepsal. Věř že mám závodů odběhano hodně, nejen našich "jakože horách", a s podobným chováním se prostě nesetkávám. Tohle semi stává spíš v metru nebo při tréninku ve městě(na okraji), čím dál a výš tím jsou lidé ohleduplnější=můj názor. Ani v poslední etapě sem se s tím nesetkal, po křiknutí "stopa" nebo "sdovolením" uhýbali všichni, ak rychle jak mohli - klouzalo jim to stejně jako nám, vidět bylo na 10m. A jedna filosoficka k zamyšlení - Vítek mi dal skoro 5min, kolik lidí by mu asi muselo skočit do cesty abyh mu stačil ? :-)


David 5.12.2018, 18:49

Martine - Ještě mám ale na tebe dotaz... Když mě vidí z dálky cca 30 metrů 4 lidé jdoucí roztažení napříč tak, že se je nedá nikde oběhnout a tito neuhnou do doby, než do nich vrazím, abych si tu cestu udělal...co to prosímtě je, když né NASCHVÁL? To mi prosím vysvětli...protože pokud to nebyl výlet mentálně retardovaných a to je tímto neurážím... pak to asi naschvál bylo :-) A že se něco nestalo tobě přeci není dogmatem, že se nemůže stát někomu z dalších 7 miliard lidí na naší planetě...na tom bychom se asi také mohli dohodnouti, však? :-)


David 5.12.2018, 17:01

Pánové... to co jsem zde napsal ohl. svého zážitku s pár jedinci turisty byl pouze můj zážitek a chtěl jsem jej zde pouze zveřejnit s úmyslem možné úvahy ostatních nad tímto... TEDY ... nepotřebuji validaci od každého, že to tak skutečně je či není ...nebo se zde ještě s někým dohadovat o tom co a jak nepochopil. Nedělejme tady z toho nějákou fb diskuzi s dalšími přidruženými tématy a celé to eskalovat někde, kde já osobně si myslím, že není vůbec zapotřebí....


Honza 5.12.2018, 16:18

Nerad se pouštím do diskusí, ale příspěvek Neohroženého pána světa se mi připadá jako nehoráznost, když vyjádřím slušně. Chodím na Lysacup už několik let a jsem přesvědčen o tom, že se většina z nás uznává a respektuje své soupeře. Možná by si Neohrožený pán světa měl udělat vlastní soutěž, kde by byl sám sobě pánem.


Petr 5.12.2018, 15:12

Aha, špatně jsem tě pochopil. Myslel jsem, že ti to vadí, při seběhu z kopce, což jsem nechápal. No ale snad to není tak zlé, věřím, že to nědělají schválně.


David 5.12.2018, 13:04

Petře... já se bavím o pár jedincích... né o většině. Je škoda, že se zde mylně interpretují mé dojmy ... :-) další zas píše o povinnosti zatímco já myslím dobrý mrav... nevadí :-) Pokud do závodu chodíte s maximálním nasazením a snažíte se vydat ze sebe co nejlepší, pak může tento jedinec být docela skvělým zážitkem v závodě... pokud chodíte jen lážo plážo a tím NECHCI NIKOHO NIJAK URAZIT....tak pak je mi jasné, že nevíte o čem mluvím. A dolů jsem to myslel, že je jasné, že se dá docela ušetřit energie, když právě jdu pomalu a UHNU těm co běží nahoru... :-) Opět mylně pochopeno :-)


Martin 5.12.2018, 12:34

V životě semi nestalo aby mi někdo na horách, ať už v závodě nebo tréninku, nebo i při normální procházce/výšlapu, bránil v cestě úmyslně. Dokonce ani na Hejšovině, a že jsou tam ty schody hodně úzké - myslím že to trošku přeháníte. PS Na horách (bavíme-li se o chůzi/běhu a né lezení exponovaných míst) má VŽDY potenciální přednost ten kdo jde/běží NAHORU, bez ohledu jestli je to elitní běžec nebo šourající se důchodkyně s hůlkami ;-)


A 5.12.2018, 11:40

@neohrozenypansveta Píšeš o turistice? Já ne... Závodit máš bez holí, když je led použij nesmeky/hřeby/letajici koberec - je mi to fuk, ale neohrožuj ostatní... K těm chodcům... mám raději, když si hledí svého, alespoň mi neskáčou nepředvídatelně do cesty :))


Petr 5.12.2018, 10:37

Davide, já mám úplně jinou zkušenost. Někdy se až divím, jak nás ochotně turisti pouští, když běžím nahoru. Přesně, jak píše Jirka, jdou na hory a kolem nich běží 300 lidí. Ne každý je z toho nadšen a přitom nemám jediný negativní zážitek. No a cesta dolů? Zkus si to užít, nespěchat, na ty lidi se usmát, pozdravit a hned z toho budeš mít sám lepší pocit. Na blbce samozřejmě můžeš narazit kdekoli, ale pokud máš pocit, že je jich tam spoustu, může být problém i jinde. :)